Aktualności
Aby przetestować wpływ inwazyjnych reklam internetowych na koncentrację i emocje użytkowników, naukowcy postanowili zmierzyć aktywność elektryczną mózgu elektroencefalogramem. Przeczytaj, jak powstaje tzw. ślepota banerowa i inne zjawiska związane z natrętną emisją reklam.
O tym, jak istotne jest jedzenie śniadań, naukowcy przypominają nieustannie. Teraz zespół badaczy wykazał, że osoby, które posilały się śniadaniem o odpowiedniej jakości, były również bardziej skłonne do wybaczania i tolerancji.
19.06.2017
Zmiana stylu życia, w szczególności sposobu odżywania, potencjalnie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera u osób, które są do tego genetycznie predysponowane - uważają naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Los Angeles.
15.06.2017
1
Międzynarodowy zespół badaczy wykazał, że doksycyklina zaburza tworzenie w mózgu negatywnych skojarzeń związanych z traumatycznymi przeżyciami. Może więc znaleźć zastosowanie w zapobieganiu zespołowi stresu pourazowego (PTSD) i leczeniu go - informuje czasopismo "Molecular Psychiatry".
11.06.2017
Blisko 40 proc. mężczyzn, których udało się wyleczyć z raka jądra, ma zbyt niski poziom testosteronu w organizmie, a przez to wyższe ryzyko takich schorzeń, jak nadciśnienie, cukrzyca, zaburzenia erekcji czy depresja – wskazuje najnowsze badanie.
11.06.2017
Dzieci kobiet, które łatwo wpadają w złość, są impulsywne i podejrzliwe są bardziej narażone na rozwój depresji, zaburzeń lękowych oraz mają skłonności do samookaleczania się - artykuł na ten temat został opublikowany w piśmie "Psychological Medicine".
Lęk sprawia, że stajemy się bardziej skoncentrowani na sobie. Z obserwacji naukowców wynika, że stan ten może także powodować nieprawidłową interpretację mimiki innych osób.
01.06.2017
Długotrwały stres w czasie ciąży "przenika" do wód płodowych i ma niekorzystny wpływ na rozwój płodu - informują naukowcy z Uniwersytetu w Zurychu. Ich wnioski publikuje pismo "Stress".
31.05.2017