Aktualności
Wyniki najnowszych badań naukowców sugerują, że infekcje oraz reakcja zapalna, którą wywołują one w organizmie, mogą negatywnie oddziaływać na mózg, przyczyniając się do rozwoju poważnych zaburzeń psychicznych. Badacze przeanalizowali szczegółowo dane ponad 1 mln ludzi, m.in. pod kątem przyjmowanych przez nich antybiotyków, leków przeciwwirusowych, przeciwgrzybiczych i przeciwpasożytniczych.
22.02.2017
2
W ostatnim czasie przeprowadzono wiele badań dotyczących wpływu czynników środowiskowych na funkcjonowanie przyszłego potomstwa. Z najnowszych ustaleń naukowców wynika, że regularne wystawianie na działanie nikotyny uodparnia na jej wpływ. Chroni również przed działaniem innych substancji chemicznych – kokainy i mekamylaminy.
Objawy schizofrenii w istotnym stopniu mogą łagodzić wysokie dawki witamin z grupy B, szczególnie B6, B8 i B12 – wykazały badania opublikowane przez „Psychological Medicine”.
17.02.2017
Regularne dawki nikotyny regulują aktywność mózgu u osób cierpiących na schizofrenię - wykazały badania, o których informuje czasopismo naukowe "Nature Medicine".
16.02.2017
Naukowcy z USA odkryli, że lek Ibudilast, działający przeciwzapalne, stosowany w leczeniu astmy - zmniejsza potrzebę picia i poprawia nastrój osobom z problemem alkoholowym - wynika z badania opublikowanego w czasopiśmie "Neuropsychopharmacology".
16.02.2017
Zwykle autyzm jest diagnozowany w wieku 2 lat. Rezonans magnetyczny mózgu pozwala wykryć chorobę nawet w pierwszym roku życia.
16.02.2017
Test wykrywający stres oksydacyjny może pomóc psychiatrom w szybszej diagnozie pacjentów - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".
14.02.2017
Spożywanie większych ilości warzyw i owoców nie tylko poprawia zdrowie fizyczne, ale również korzystnie wpływa na psychikę. Efekty są odczuwane już po dwóch tygodniach.
14.02.2017