Aktualności
Zmiany strukturalne w móżdżku i moście – elementach tyłomózgowia – są związane z większą ilością objawów zaburzeń psychicznych – wynika z badania opublikowanego na łamach "Molecular Psychiatry".
14.04.2017
Mononukleoza nazywana "chorobą pocałunków" wywołana jest przez wirus Epsteina i Barr należący do grupy wirusów opryszczki. Przenosi się przez ślinę. Zarażają się nią nastolatki i osoby w wieku około 30 lat.
14.04.2017
1
Dieta - oprócz farmakoterapii i psychoterapii - może być trzecim elementem wspomagającym leczenie depresji i innych zaburzeń psychicznych.
12.04.2017
W gorące dni do szpitala zgłasza się więcej osób w problemami psychicznymi – wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Umea (Szwecja).
07.04.2017
Osoby poświęcające dużo czasu na korzystanie z portali społecznościowych mają większe poczucie osamotnienia - wynika z badania zamieszczonego w „American Journal of Preventive Medicine”.
04.04.2017
Przedmioty humanistyczne mogą dać młodym ludziom ważne narzędzia do poruszania się we współczesnym świecie, np. umiejętność krytycznego odbioru wypowiedzi polityków. O badaniach naukowców z North Carolina State University donosi pismo "Science & Education".
22.03.2017
W Czechach, w Polsce i na Słowacji temperaturę w mieszkaniu uznano za jedną z głównych przyczyn kłótni, częstszą nawet niż obowiązki domowe, pozostawianie włączonych świateł w mieszkaniu czy spory o wybór programu telewizyjnego.
Stres dotyka mózgu, serca, układu nerwowego, hormonalnego, odpornościowego i pokarmowego. Przedłużając się, może wywołać choroby (np. wrzody) oraz zwiększać ryzyko ataku serca.
20.03.2017