Aktualności
Regularna aktywność fizyczna zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na depresję. Żeby zachować pełnię zdrowia psychicznego wystarczy ćwiczyć przez jedną godzinę w tygodniu – informuje „American Journal of Psychiatry”.
09.10.2017
Genetyczne uwarunkowania dominują w rozwoju schizofrenii i dotyczy to szerokiego spektrum związanych z nią zaburzeń. To wnioski z największego jak dotąd badania par bliźniąt pod kątem zagrożenia tą chorobą.
06.10.2017
Badania japońskich naukowców sugerują, że dzięki obserwacji mózgu podczas gry możliwe jest oszacowanie, jaki stopień depresji wystąpi u danej osoby rok później - informuje pismo "Nature Human Behavior".
04.10.2017
Kampania "Depresja. Naucz się pomagać" ma upowszechniać wiedzę na temat tej choroby. Organizatorzy akcji podkreślają, że depresja to jedna z najgroźniejszych chorób naszych czasów. Nieleczona może trwać latami, a jej konsekwencje bywają tragiczne. Osoba z depresją cierpi, jej bliscy również. Najczęściej dlatego, że widzą, że dzieje się coś złego, ale nie potrafią pomóc.
04.10.2017
Popularne leki przeciwdepresyjne (selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny) zwiększają ryzyko zgonu - ostrzegają naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu McMaster na łamach czasopisma naukowego "Psychotherapy and Psychosomatics".
21.09.2017
Antydepresanty należą do najczęściej stosowanych leków. Nierzadko przepisują je lekarze rodzinni bez postawienia specjalistycznej diagnozy.
15.09.2017
1
Nadmierne spożycie produktów zawierających metioninę przez kobietę w ciąży może prowadzić do rozwoju schizofrenii u dziecka - wynika z badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym "Molecular Psychiatry".
08.09.2017
Niedostateczne spożycie nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 we wczesnym etapie ciąży może skutkować rozwojem schizofrenii u potomstwa – czytamy na łamach „Translational Psychiatry”.
06.09.2017