Aktualności

Nasze zdrowie psychiczne
04.05.2016
W badaniu zdrowia psychicznego naukowcy ustalili, że osoby żyjące w miejscach, z których widać wodę (tzw. błękitną przestrzeń) charakteryzują się niższym poziomem lęku i objawów świadczących o zaburzeniach nastroju niż pozostali rezydenci – nawet ci, którzy mają widok na przestrzenie zielone.
Pamiętajcie o ogrodach i parkach...
24.04.2016
Kobiety, które mieszkają w miejscach otoczonych zielenią, cechują niższe wskaźniki umieralności niż te, które nie mają w swoim miejscu zamieszkania tak dużego kontaktu z naturą - wynika z badania opublikowanego w magazynie "Environmental Health Perspectives".
24.04.2016
Lek na schizofrenię podawany cztery razy w roku
22.04.2016
1
Już niedługo w krajach UE dostępny będzie lek na schizofrenię w iniekcjach, który wystarczy podawać pacjentowi raz na trzy miesiące; to kolejna rewolucja w terapii tej choroby.
Zwierzęta pomagają dzieciom z autyzmem
12.04.2016
Głaskanie kota, "rozmowa" z papugą, dotyk konia czy przejażdżka na słoniu mogą pomóc osobom chorym na autyzm w choć częściowym przezwyciężeniu ich problemów związanych z chorobą.
12.04.2016
Altruizm jest sexy
12.04.2016
Największym powodzeniem u kobiet cieszą się mężczyźni z poczuciem humoru oraz atrakcyjnym wyglądem. Jednak w tworzeniu długotrwałego związku większe znaczenie mają innne czynniki...
Uchodźcy bardziej narażeni na choroby psychotyczne
05.04.2016
Uchodźcy przemieszczający się z powodu wojen, prześladowań i przemocy są bardziej narażeni na choroby psychiczne, takie jak schizofrenia, aniżeli imigranci społeczni i ekonomiczny – twierdzą badacze na łamach „British Medical Journal”.
Autyzm zaczyna ujawniać swoje sekrety
05.04.2016
„Wszyscy wiemy, jak to jest, kiedy sprzątamy w szafie i pewnym momencie bałagan robi się jeszcze większy, niż kiedy zaczynaliśmy. W takim właśnie punkcie jesteśmy w historii autyzmu" - ocenia Temple Grandin, 69-letnia doktor zootechniki i profesor na Colorado State University, chora na autyzm.
Marihuana mniej niebezpieczna niż sądzono
29.03.2016
Jak donoszą badacze z Columbia University, marihuana może być bezpieczniejsza dla zdrowia psychicznego, niż dotychczas sądzono. W badaniu opublikowanym w piśmie JAMA Psychiatry naukowcy przedstawiają przełomowe wyniki swoich obserwacji