Podziel się z innymi:
2016-06-01

W poszukiwaniu najszybszej terapii depresji: badanie PReDicT

Źródło/Autor: www.oxfordhealth.nhs.uk

Badacze z Oxford Health NHS Foundation Trust oraz Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego, we współpracy ze spółką P1vital Products Ltd, prowadzą badanie PReDicT (Predicting Response to Depression Treatment). Badanie ma na celu optymalizację terapii depresji w kontekście maksymalnego skrócenia czasu doboru skutecznego leczenia.

W poszukiwaniu najszybszej terapii depresji: badanie PReDicT
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Zespół ds. centrów zdrowia psychicznego powstanie w Ministerstwie Zdrowia
15.11.2024
W Ministerstwie Zdrowia powstanie zespół, który wypracuje sposób finansowania centrów zdrowia psychicznego po zakończeniu pilotażu – poinformowała PAP dr Izabela Ciuńczyk, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Centrów Zdrowia Psychicznego po spotkaniu z ministrą zdrowia Izabelą Leszczyną.
Wytyczne dla psychiatrów: orzeczenie lekarza nie jest skierowaniem na zabieg przerwania ciąży
22.10.2024
Psychiatra nie decyduje o przerwaniu ciąży, a orzeczenia od psychiatry nie można uznać za skierowanie na zabieg przerwania ciąży – podkreślono w wytycznych Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii.
zdrowie.pap.pl/ Niewesołe skutki gazu rozweselającego – nadużywany może być niebezpieczny
08.10.2024
Ta substancja używana jest w anestezjologii, ale występuje też np. w nabojach do bitej śmietany czy do napełniania balonów. Chodzi o tzw. gaz rozweselający. „Kreatywne” nastolatki wykorzystują go do odurzania się. Eksperci ostrzegają – może to być groźne dla zdrowia, a nawet życia.