Aktualności

Czytając, żyjemy dwa lata dłużej - a do tego wielokrotnie!
08.08.2016
Czytanie książek ewidentnie przedłuża życia. Ci, którzy czytają przez trzy i pół godziny tygodniowo, są o 17 proc. mniej zagrożeni zgonem w ciągu najbliższych 12 lat w porównaniu do tych, którzy nie sięgają po książki w ogóle. W przypadku tych, którzy czytają jeszcze więcej...
Dlaczego żaden podręcznik od psychiatrii nie wspomina o czarnych kotach?!
08.08.2016
1
Jordan ma 22 lata i jest raczej małomówna. Ale czasami się odzywa. Czasami, to znaczy wtedy, kiedy jest w obecności czarnych kotów.
Cząsteczka sygnałowa reguluje naszą otwartość na znajomości
04.08.2016
Większość kontaktów społecznych wywołuje w nas pewien poziom lęku, nawet gdy są to kontakty z ludźmi, których dobrze znamy. Naukowcy odkryli, że zasadniczą rolę odgrywa tu mała cząsteczka sygnałowa, regulująca w naszym mózgu reakcję na stres.
Osoby należące do pokolenia Milenium rzadziej podejmują aktywność seksualną
03.08.2016
Często słyszy się narzekania, jakoby młodych ludzi charakteryzowała obecnie zbyt duża rozwiązłość seksualna i zbyt luźne podejście do związków. Jednak ustalenia badaczy przeczą temu zjawisku i wskazują na coś zgoła odmiennego.
Głodówka psów i kotów z powodu awarii serwera
01.08.2016
1
W związku z awarią, firma zaapelowała do użytkowników inteligentnych automatów, aby karmili swoich ulubieńców „ręcznie". Jak podkreśla analityk z firmy Context, użytkownicy "inteligentnych" systemow zawsze powinni mieć ręczny backup.
Potrzebujesz zmiany? Przeprowadź ją latem
01.08.2016
Zapomnij o postanowieniach noworocznych! Lato to najlepszy moment, aby zmienić styl życia. Przestawienie się na aktywne spędzanie czasu, poza oczywistymi korzyściami, może również niwelować złość, stany niepokoju i smutku.
Empatia to za mało. Co to jest i dlaczego warto rozwijać zdolność mentalizacji?
28.07.2016
To nic niewarte. Na bank ją nudzę. Już ja wiem, co oni myślą. Zrobili to na złość. To na pewno moja wina. To na pewno ich wina. Umysł potrafi być przerażającym miejscem. Dlatego nie chce się tam wchodzić samemu. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Anną Król-Kuczkowską, członkinią PTP, NTPP oraz ATP.
Stres powoduje kurczenie się hipokampa
28.07.2016
Nawet pod wpływem krótkotrwałego stresu hipokamp zaczyna zmniejszać swoją objętość, co może prowadzić do powstania ubytków pamięci – informuje „Scientific Reports”.