Aktualności
Każdego roku znika jedno małe miasto. Ponad 20 tys. osób przepada jak kamień w wodę. Część popełnia samobójstwa, część pada ofiarą przestępstw. Jednak coraz więcej osób znika świadomie. Żeby zostawić za sobą kłótnie małżeńskie, niewdzięczne dzieci, kredyty we frankach szwajcarskich i zaległości podatkowe. Żeby rozpocząć nowe życie.
28.10.2016
1
Plac zabaw to wygrany projekt z budżetu partycypacyjnego. Jego autorka zwracała uwagę podczas prezentacji, że w Polsce nie ma placów zabaw innych niż dla dzieci, chociaż wiele źródeł naukowych mówi, że zarówno dorośli, jak i dzieci, potrzebują swobodnej i twórczej zabawy.
26.10.2016
3
"Zamiast myśleć o skutecznym leczeniu, wiele szpitali zastanawia się, ile wizyt zostało zrealizowanych, i przelicza pieniądze" – przyznaje prof. Jacek Wciórka, wiceprzewodniczący Rady ds. Zdrowia Psychicznego. Jednak MZ w swoim projekcie nie wspomina o zmianie modelu finansowania. Eksperci piszą listy do resortu zdrowia.
26.10.2016
1
Substancje stosowane w leczeniu ciężkiej padaczki niemowląt oraz w terapii epizodów depresyjnych u dorosłych - m.in. takie środki znalazły się w projekcie nowej listy leków refundowanych, która ma obowiązywać od listopada.
24.10.2016
Biegała już jako dziecko w szkolnym klubie sportowym. Potem nie miała czasu dla siebie. Urodziła piątkę dzieci, miała pochłaniającą, wymarzoną pracę lekarza ortopedy. Tęskniła za bieganiem, choć jak mówi - i tak żyła szybko. "Przy gromadce dzieci, krążąc między kliniką a domem, wciąż się przecież biega" - śmieje się.
Mimo ogłaszanych przez NFZ konkursów na prowadzenie oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w woj. podlaskim, chętnych nie ma. Dyrektorzy placówek nie mogą podjąć się zadania, bo brakuje im specjalistów, a wyceny świadczeń nie są zadowalające.
21.10.2016
4
"Zakazywanie to wymaganie heroizmu od kobiet. Musimy stworzyć realną alternatywę wobec aborcji przy tzw. trudnych ciążach, w których istnieje ryzyko urodzenia się niepełnosprawnego dziecka." Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłem.
19 października 1956 roku rozpoczęło się VIII plenum KC PZPR, które wybrało Władysława Gomułkę na stanowisko I sekretarza. Polacy wiązali z osobą Gomułki olbrzymie nadzieje na złagodzenie reżimu komunistycznego i zmniejszenie zależności od Moskwy. Szybko się jednak zawiedli.
19.10.2016