Aktualności
Prokuratura zajęła się sprawą broszury, jaką zamieściła poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Łodzi. Można było w niej przeczytać m.in., że rodzice czasami "muszą bić dziecko coraz mocniej, by skłonić je do posłuszeństwa".
11.05.2018
1
Od 6,5 do 8 tys. zł trzeba zaoferować specjaliście przyjmowanemu do pracy w szpitalu. To o blisko 80 proc. więcej niż przeciętne wynagrodzenie lekarza ze specjalizacją z grudnia 2017 r. "Mogę wymieniać kierowników oddziałów, którzy tak jak ja zwolnili się z pracy, bo nie chcieli brać na siebie odpowiedzialności za bezpieczeństwo pacjentów przy zbyt małej liczbie personelu" – mówi prezes NRL dr Maciej Hamankiewicz, który miesiąc temu, po 25 latach, również zrezygnował z pracy w szpitalu powiatowym w Będzinie.
Ministerstwo zdrowia ponownie przeanalizuje przepisy dot. zasad przedłużania przymusu bezpośredniego - unieruchomienia lub izolacji – wobec pacjentów w szpitalach psychiatrycznych – wynika z udostępnionego we wtorek pisma resortu do Rzecznika Praw Pacjenta.
Wbrew temu, co się mówi, my lekarze nie jesteśmy przeciwni wprowadzaniu e-recept, czy e-zwolnień. Chodzi nam tylko o jedno: żeby to nie był przymus. Zróbmy to tak, jak robiły banki. Zostawiły każdemu wolność wyboru - uważa prof. Romuald Krajewski.
04.05.2018
5
"Czynnik finansowy nie powinien decydować o udzieleniu przepustki, a rezygnacja z niej nie może być formą poszukiwania oszczędności" - przekonuje rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec w swoich uwagach do projektu zarządzenia prezesa NFZ. Chodzi o kwestie związane z opieką psychiatryczną i leczeniem uzależnień.
Rząd, przyznając pomoc lekarzom przy wystawianiu nowych elektronicznych zwolnień chorobowych, nakłada na nich pełną odpowiedzialność za błędy asystenta medycznego.
24.04.2018
15
Rekordowe chorobowe. W 2017 r. poszliśmy na L4 na 229 mln dni. Najwięcej zasiłków wypłacanych jest za depresje.
20.04.2018
W 2017 r. Zakład przeprowadził blisko 500 tys. kontroli osób dysponujących zaświadczeniem o czasowej niezdolności do pracy.
19.04.2018