Podziel się z innymi:
2024-05-17
Wzrasta liczba dzieci i nastolatków objętych pomocą specjalistyczną ze względu na zaburzenia psychiczne
Źródło/Autor:
PAP
Objawami gorszego stanu psychicznego mogą być np. problemy ze snem, koncentracją uwagi, brak siły i chęci do podejmowania codziennych aktywności.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Rząd nie dostrzega, że mamy obecnie najlepszy w Europie, realizowany z sukcesem model ochrony zdrowia psychicznego – powiedział PAP prof. n. med. Andrzej Cechnicki, psychiatra, psychoterapeuta, pracownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ w Krakowie.
13.12.2024
W trakcie czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji ds. Dzieci i Młodzieży wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny przyznał, że problemem jest brak nowych badań stanu zdrowia psychicznego społeczeństwa. Powiedział, że jest zaplanowane badanie EZOP III, aby ocenić ten stan po pandemii.
05.12.2024
Psychiatrzy chcą zbadać potencjał psylocybiny w leczeniu lekoopornej depresji. Piotr Marcinowicz i Magdalena Więdłocha z zespołem otrzymali rekomendację do dofinansowania w kwocie 16 mln zł od Agencji Badań Medycznych na takie badania.