Podziel się z innymi:
2018-05-08
22

Lekarze rezygnują z pracy i dyktują warunki

Źródło/Autor: Rzeczpospolita

Od 6,5 do 8 tys. zł trzeba zaoferować specjaliście przyjmowanemu do pracy w szpitalu. To o blisko 80 proc. więcej niż przeciętne wynagrodzenie lekarza ze specjalizacją z grudnia 2017 r. "Mogę wymieniać kierowników oddziałów, którzy tak jak ja zwolnili się z pracy, bo nie chcieli brać na siebie odpowiedzialności za bezpieczeństwo pacjentów przy zbyt małej liczbie personelu" – mówi prezes NRL dr Maciej Hamankiewicz, który miesiąc temu, po 25 latach, również zrezygnował z pracy w szpitalu powiatowym w Będzinie.

Lekarze rezygnują z pracy i dyktują warunki
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Śląskie/ Ruszył proces psychiatry dziecięcego, oskarżonego o narażanie na niebezpieczeństwo pacjentów
17.04.2025
Przed Sądem Rejonowym w Tarnowskich Górach rozpoczął się proces lekarza psychiatrii dzieci i młodzieży, któremu prokuratura zarzuca narażanie na niebezpieczeństwo oraz stosowanie przemocy wobec małych pacjentów Ośrodka Leczniczo – Rehabilitacyjnego „Pałac Kamieniec” w Kamieńcu.
Prof. Wojnar: w młodszych grupach wiekowych depresja dwukrotnie częściej występuje u kobiet (wywiad)
24.02.2025
W młodszych grupach wiekowych depresja dwukrotnie częściej występuje u kobiet, niż u mężczyzn - powiedział PAP prof. Marcin Wojnar, psychiatra, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej WUM. Są takie okresy w życiu, kiedy pojawia częściej się – w czasie ciąży, w okresie poporodowym oraz okołomenopauzalnym.
Badanie: antydepresanty z grupy SSRI nie tłumią miłości romantycznej
14.02.2025
Osoby przyjmujące antydepresanty z grupy SSRI odczuwają miłość romantyczną tak samo jak inne osoby – wykazało międzynarodowe badanie. Te wyniki mogą przekonać do sięgnięcia po pomoc w depresji osoby, które do tej pory unikały farmakoterapii.