Aktualności
Początkowo nikt nie wierzył w pomysł oprogramowania, które rozpoznaje uczucia. Dziś korzystają z niego nawet rządy państw.
29.01.2016
Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska mówiła na konferencji poświęconej pierwszemu polskiemu suplementowi diety z konopi siewnych, że choć kanabidiol kojarzy się z narkotykiem, to działa wręcz odwrotnie - może zwiększać skuteczność leczenia wielu uzależnień, takich jak alkoholizm, narkomania i lekomania.
28.01.2016
2
Syndrom KZ cechują różne symptomy. Niektóre mają kształt nieszkodliwych dziwactw (np. gromadzenie przypadkowych przedmiotów, „bo się przydadzą”). Inne mogą być bardzo trudno akceptowalne dla rodziny (np. emocjonalny chłód osoby zaburzonej).
27.01.2016
U dzieci cierpiących na autyzm obserwuje się spłycenie bruzdy należącej do ośrodka generowania mowy w mózgu. Charakterystyczna anomalia może stanowić przydatną wskazówkę we wczesnym diagnozowaniu zaburzenia.
27.01.2016
Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące struktury genetycznej oraz poziomu satysfakcji życiowej wśród obywateli różnych krajów. Sprawdź, jakie biologiczne uwarunkowania decydują o naszym szczęściu.
27.01.2016
Zmodyfikowane genetycznie makaki mają pomóc w lepszym poznaniu autyzmu u ludzi. Naukowcy myślą także o opracowaniu terapii genowej, która pomogłaby osobom z najcięższymi postaciami tego zaburzenia.
27.01.2016
Neurony odpowiedzialne za uwagę zidentyfikowali w mózgu myszy badacze z Instytutu Karolinska w Szwecji. Stymulacja tych neuronów pozwala na zwiększenie lub obniżenie koncentracji.
27.01.2016
Na to pytanie odpowiadają w Esculapie pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W Wielkopolsce rocznie ok. 50 osób decyduje się przekazać swoje ciało po śmierci do celów naukowych...
22.01.2016
1