Podziel się z innymi:
2017-08-01

Immunoterapia skuteczna w redukcji depozytów beta-amyloidu w chorobie Alzheimera

Źródło/Autor: lek. Monika Siedlecka

Choroba Alzheimera stała się swego rodzaju plagą XXI wieku. Szacuje się, że cierpi na nią do 5% osób po 65. roku życia, a w populacji 80+ jej częstość sięga niemal 25%. Aktualne metody terapii nie są wystarczająco efektywne – brak skutecznych sposobów by stawiać wczesną diagnozę tego schorzenia, a co za tym idzie - wczesne interwencje terapeutyczne są niemal niemożliwe. Dostępne opcje terapeutyczne działają jedynie objawowo, są skuteczne jedynie w niektórych przypadkach i na określonym etapie zaawansowania choroby.

Immunoterapia skuteczna w redukcji depozytów beta-amyloidu w chorobie Alzheimera
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Zespół ds. centrów zdrowia psychicznego powstanie w Ministerstwie Zdrowia
15.11.2024
1
W Ministerstwie Zdrowia powstanie zespół, który wypracuje sposób finansowania centrów zdrowia psychicznego po zakończeniu pilotażu – poinformowała PAP dr Izabela Ciuńczyk, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Centrów Zdrowia Psychicznego po spotkaniu z ministrą zdrowia Izabelą Leszczyną.
Wytyczne dla psychiatrów: orzeczenie lekarza nie jest skierowaniem na zabieg przerwania ciąży
22.10.2024
Psychiatra nie decyduje o przerwaniu ciąży, a orzeczenia od psychiatry nie można uznać za skierowanie na zabieg przerwania ciąży – podkreślono w wytycznych Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii.
zdrowie.pap.pl/ Niewesołe skutki gazu rozweselającego – nadużywany może być niebezpieczny
08.10.2024
Ta substancja używana jest w anestezjologii, ale występuje też np. w nabojach do bitej śmietany czy do napełniania balonów. Chodzi o tzw. gaz rozweselający. „Kreatywne” nastolatki wykorzystują go do odurzania się. Eksperci ostrzegają – może to być groźne dla zdrowia, a nawet życia.