Podziel się z innymi:
2017-07-10
1

Zawartość portfela widać na twarzy

Źródło/Autor: PAP

Naukowcy przekonują, że emocje, których doświadczamy w ciągu życia, stopniowo zmieniają wyraz naszej twarzy. Nawet jeśli wydaje się nam, że w danym momencie nie wyrażamy żadnych emocji, to na twarzy mamy wypisane, czy w przeszłości często się uśmiechaliśmy (cecha kojarzona z dobrobytem), czy chodziliśmy zmartwieni i zasmuceni. Te subtelne sygnały nie uchodzą uwadze innych ludzi. O szczegółach badania można przeczytać w „Journal of Personality and Social Psychology”.

Zawartość portfela widać na twarzy
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Wytyczne dla psychiatrów: orzeczenie lekarza nie jest skierowaniem na zabieg przerwania ciąży
22.10.2024
Psychiatra nie decyduje o przerwaniu ciąży, a orzeczenia od psychiatry nie można uznać za skierowanie na zabieg przerwania ciąży – podkreślono w wytycznych Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii.
zdrowie.pap.pl/ Niewesołe skutki gazu rozweselającego – nadużywany może być niebezpieczny
08.10.2024
Ta substancja używana jest w anestezjologii, ale występuje też np. w nabojach do bitej śmietany czy do napełniania balonów. Chodzi o tzw. gaz rozweselający. „Kreatywne” nastolatki wykorzystują go do odurzania się. Eksperci ostrzegają – może to być groźne dla zdrowia, a nawet życia.
AI daje wgląd w przyszłą wersję siebie
07.10.2024
Naukowcy z MIT opracowali narzędzie „Future You”, które dzięki wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji umożliwia użytkownikom symulowaną rozmowę z ich potencjalną wersją z przyszłości.