Podziel się z innymi:
2017-02-22
2
Osoby, które przeszły chorobę zakaźną czy jedynie drobną infekcję, są bardziej narażone na chorobę psychiczną
Źródło/Autor:
PAP
Wyniki najnowszych badań naukowców sugerują, że infekcje oraz reakcja zapalna, którą wywołują one w organizmie, mogą negatywnie oddziaływać na mózg, przyczyniając się do rozwoju poważnych zaburzeń psychicznych. Badacze przeanalizowali szczegółowo dane ponad 1 mln ludzi, m.in. pod kątem przyjmowanych przez nich antybiotyków, leków przeciwwirusowych, przeciwgrzybiczych i przeciwpasożytniczych.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Psychiatra nie decyduje o przerwaniu ciąży, a orzeczenia od psychiatry nie można uznać za skierowanie na zabieg przerwania ciąży – podkreślono w wytycznych Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii.
22.10.2024
Ta substancja używana jest w anestezjologii, ale występuje też np. w nabojach do bitej śmietany czy do napełniania balonów. Chodzi o tzw. gaz rozweselający. „Kreatywne” nastolatki wykorzystują go do odurzania się. Eksperci ostrzegają – może to być groźne dla zdrowia, a nawet życia.
08.10.2024
Naukowcy z MIT opracowali narzędzie „Future You”, które dzięki wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji umożliwia użytkownikom symulowaną rozmowę z ich potencjalną wersją z przyszłości.
07.10.2024