Aktualności
Osoby doświadczające napadów niekontrolowanego gniewu mają mniej komórek nerwowych w rejonie mózgu odpowiedzialnym za regulację emocji - informuje czasopismo naukowe „Biological Psychiatry: Cognitive Neuroscience and Neuroimaging”.
15.03.2016
Gen DISC1, odgrywający znaczącą rolę w rozwoju niektórych zaburzeń psychicznych, wpływa również na funkcjonowanie wytwarzających insulinę komórek beta trzustki. Nieprawidłowości w jego działaniu mogą więc przyczyniać się do rozwoju cukrzycy typu 2.
15.03.2016
Stosowanie marihuany przez pacjentów z chorobą psychotyczną, np. schizofrenią, wiąże się mniejszą skuecznością leczenia i wyższą o 50 proc. częstością pobytów w szpitalu - informuje internetowe wydanie czasopisma naukowego “BMJ Open”.
15.03.2016
W Polsce 75 proc. lekarzy pierwszego kontaktu, do których zgłaszają się rodzice podejrzewający zaburzenia rozwojowe u dziecka, bagatelizuje je, zamiast skierować pacjenta do specjalisty – wynika z raportu przygotowanego przez Fundację JiM.
15.03.2016
W latach 90., kiedy Korea Północna zmagała się z klęską głodu, naukowcy wybrani z najlepszych uniwersytetów pracowali w elitarnym instytucie nad zapewnieniem długowieczności przywódcy Kim Dzong Ilowi i nad poprawą jego libido - ujawnił uciekinier z tego kraju, biolog Kim Hieong Su.
15.03.2016
1
Jak wynika z danych Komendy Głównej, liczba łapówek przyjętych przez funkcjonariuszy jest rekordowo niska.
Wdychanie gazu rozweselającego po traumatycznym wydarzeniu może uchronić przed utrwalaniem się w mózgu negatywnych przeżyć.
14.03.2016
Efektywne zapamiętywanie, uczenie się, twórcze myślenie, ale także wypalenie zawodowe i nieumiejętność skutecznego odpoczynku psychicznego - to wszystko zaczyna się w naszym mózgu.
14.03.2016