Aktualności
Wyprodukowana w Polsce herbata Loyd marki Mokate według Czeskiej Państwowej Inspekcji Rolno-Spożywczej, zawiera substancje, które mogą oddziaływać na ośrodkowy układ nerwowy.
09.01.2017
1
"Dzięki utworzeniu sieci szpitali placówki uzyskają gwarancję stabilności finansowania" - ocenił we wtorek w radiowej Trójce minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Dodał, że szpitale te po wypisaniu pacjenta do domu będą miały obowiązek zapewnienia mu kontynuacji leczenia.
05.01.2017
1
Placówki ubiegające się o umowę na leczenie z publicznych pieniędzy nie będą musiały dostarczać dokumentów oraz ich potwierdzeń, o ile potrzebne dane ma już u siebie w zasobach NFZ - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Osoby przyjmujące leki przeciwdepresyjne powinny ostrożnie obchodzić się alkoholem, zamiast poprawić sobie nastrój mogą go sobie pogorszyć - ostrzega w wypowiedzi dla „New York Times” psycholog amerykański Andrew Solomon, autor książki na temat depresji.
02.01.2017
Chociaż zjawisko e-uzależnienia nasila się i dotyka coraz młodszych użytkowników nowoczesnych technologii, problem ten nie spotyka się z należytą reakcją właściwych instytucji - oceniła w najnowszym raporcie Najwyższa Izba Kontroli.
"Pracujemy wraz z wicepremierem Mateuszem Morawieckim nad całościową koncepcją reformy instytutów badawczych. Chodzi o powołanie Narodowego Instytutu Technologicznego, który byłby naukowym zapleczem dla planu Morawieckiego" - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.
29.12.2016
Spożywanie nadmiernej ilości tłustych pokarmów prawdopodobnie prowadzi do otyłości, ale może mieć także związek z powstawaniem zaburzeń poznawczych oraz z problemami psychicznymi w wieku późniejszym. Do takich wniosków doszli badacze z Zurychu i Marsylii w pracy opublikowanej niedawno w prestiżowym Molecular Psychiatry. Jak dowodzą Meyer i Chavis, obserwowane zjawisko jest związane najprawdopodobniej z deficytem reliny, białka ważnego dla prawidłowego funkcjonowania połączeń synaptycznych w mózgu, w odpowiedzi na nadmiar lipidów w diecie. Podatność mózgu na niekorzystny wpływ wysokotłuszczowej diety obserwowano zwłaszcza w grupie nastolatków.
28.12.2016
Badacze z uniwersytetu w kanadyjskim Calgary donoszą, że depresja u ciężarnych może powodować zmiany struktur istoty szarej mózgu u ich dzieci.
28.12.2016