Aktualności
Brak wystarczających środków i zła organizacja pracy spowodowały, że Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego w latach 2011-2015 zakończył się fiaskiem - twierdzi w najnowszym raporcie NIK. Według Izby nie udało się poprawić jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi.
Plotkowanie ma dobroczynne działanie - takie są ustalenia zespołu naukowego z uniwersytetu w Pavii we Włoszech. Konkluzje psychiatrów to wynik eksperymentu łączącego psychologię i biochemię. Przeczytaj, jakim pomysłem posłużyli się badacze.
24.01.2017
Naturalnie występujący hormon zwiększa aktywność mózgu związaną z seksem i romantycznymi uczuciami, redukując także negatywny nastrój. To sugeruje, że może być on wykorzystany do leczenia zaburzeń psychoseksualnych, depresji, jak również bezpłodności.
24.01.2017
Sąd uznał, że tworzenie więziennej gazetki to za mało, by znany seksuolog mógł wyjść na wolność przed końcem kary. Sam Lechosław Gapik utrzymuje, że jest ofiarą medialnej nagonki, a jego zachowanie wobec kobiet, uznane za molestowanie, było "formą terapii".
23.01.2017
1
W 2018 r. przestanie istnieć NFZ, a prawo do bezpłatnej podstawowej opieki medycznej przysługiwało będzie wszystkim, którzy mieszkają na terytorium Polski – to najważniejsze i najbardziej rewolucyjne założenia, jakie znalazły się w projekcie ustawy o Narodowej Służbie Zdrowia. Dodatkowo, w przeciągu kilku lat, wydatki na zdrowie osiągną poziom minimum 6 proc. PKB.
23.01.2017
7
Naukowcy odkryli, że estrogen reguluje aktywność genu odpowiedzialnego za przebieg procesów uczenia się, a w związku z tym może zwiększać lub zmniejszać ryzyko zachorowania na zespół stresu pourazowego.
23.01.2017
1
Europol opublikował raport na temat rynku narkotykowego w UE w 2016 r. Sprawdź, po jakie substancje zakazane Europejczycy sięgają najczęściej?
20.01.2017
1
Artykuł pt.: "Czy ludzie niezrównoważeni psychicznie powinni być przyjmowani na uczelnie wyższe" ukazał się na łamach jednego z krajowych z dzienników. Jego autor, dr hab. Piotr Nowak, posługuje się przykładem studenta, używając w swojej wypowiedzi określeń, takich jak: "niepoczytalny", "chory psychicznie", "wariat", i opowiadając się za potrzebą "ograniczonej dyskryminacji" tego rodzaju osób w przestrzeni publicznej.