Psychiatria Esculap.com - kliknij tutaj, by przejść na stronę główną

wróć do listy aktualności
Leki na ADHD zmniejszają ryzyko depresji?
Ze świata nauki

Leki na ADHD zmniejszają ryzyko depresji?

Jak wskazywały wcześniejsze badania, u pacjentów cierpiących na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD – attention deficit hyperactivity disorder) ryzyko wystąpienia depresji jest wyższe w porównaniu z osobami bez takiego zaburzenia. Dotychczas nie było wiadomo, jaki wpływ na rozwój depresji u pacjentów z ADHD ma stosowana terapia. Wstępnych danych na ten temat dostarcza badanie opublikowane w grudniu w czasopiśmie Biological Psychiatry. Wskazuje ono, że prawdopodobnie pacjenci przyjmujący leki na ADHD mogą odnieść dodatkowe korzyści w postaci zmniejszenia ryzyka współwystępowania depresji w poźniejszym okresie.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczy. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • wyszukiwarki leków i sprawdzania interakcji lekowych w serwisie leki.esculap.com,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto


Przeczytaj także

Czy wrócą stypendia dla studentów medycyny i lekarzy?

Czy wrócą stypendia dla studentów medycyny i lekarzy?

Konstanty Radzwiłł pytany o wypowiedź wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina o możliwości wprowadzenia płatnych studiów medycznych powiedział, że resort zdrowia "bardzo intensywnie analizuje różne scenariusze"..

Gowin chce przetestowania sieci szpitali

Gowin chce przetestowania sieci szpitali

Należy zrezygnować z proponowanej przez ministra zdrowia ustawy o sieci szpitali lub przeprowadzić pilotaż tego rozwiązania – oświadczył w sobotę w Chorzowie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin..

Dzieci palaczy skuteczniej uodparniają się na środki psychoaktywne

Dzieci palaczy skuteczniej uodparniają się na środki psychoaktywne

W ostatnim czasie przeprowadzono wiele badań dotyczących wpływu czynników środowiskowych na funkcjonowanie przyszłego potomstwa. Z najnowszych ustaleń naukowców wynika, że regularne wystawianie na działanie nikotyny uodparnia na jej wpływ. Chroni również przed działaniem innych substancji chemicznych – kokainy i mekamylaminy..