"Rząd zaczyna walczyć z lekarzami, my nie chcemy walki"

Źródło: Gazeta Wyborcza
Z kraju lekarze

"W najbliższych dniach przedstawimy wyliczenia na dowód, że z kolei nasze propozycje to nie mrzonki. Wcale nie trzeba cudu, by je zrealizować" - mówi Krzysztof Hałabuz, szef Porozumienia Rezydentów.

comment 1

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczy. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Wstręt do dziury

Wstręt do dziury

Trypofobia dotyka około 15 proc. populacji i sprawia, że cierpiące na nią osoby czują się nieswojo nawet w pobliżu niewinnego plastra miodu lub kawałka napowietrzanej czekolady. Przeczytaj, na czym dokładnie polega zaburzenie.

Czy stymulacja mózgu może wpłynąć na poprawę deficytów poznawczych w schizofrenii?

Deficyty poznawcze związane ze schizofrenią mogą mieć bardziej szkodliwy wpływ na codzienne funkcjonowanie chorego niż halucynacje i urojenia. Problemy z pamięcią roboczą i funkcjami wykonawczymi mogą powodować przewlekłą niepełnosprawność i bezrobocie. Obecne terapie nie uwzględniają w wystarczającym stopniu tych deficytów; niezbędne są zatem skuteczniejsze interwencje.

Jaka jest rzeczywista efektywność leków przeciwpsychotycznych?

Skuteczność leków przeciwpsychotycznych pozostaje kontrowersyjna mimo szeroko zakrojonych badań. Dowody z randomizowanych badań klinicznych (RCT) wskazują na wyższość skuteczności klozapiny, olanzapiny i amisulprydu. Niemniej jednak pacjenci z RCT są „nietypowymi“ pod względem dobrowolnego uczestnictwa w badaniach, przestrzegania terapii i (braku) zaburzeń psychoruchowych, dodatkowych obciążeń medycznych i/lub stosowania innych substancji.

Czy warunki życia w Polsce zagrażają zdrowiu psychicznemu?

Czy warunki życia w Polsce zagrażają zdrowiu psychicznemu?

poll 497 comment 2

Czy Pani/Pana zdaniem, ogólnie rzecz biorąc, obecne warunki życia w Polsce są szkodliwe dla zdrowia psychicznego ludzi i zwiększają ryzyko zachorowania na choroby psychiczne?