Psychiatria Esculap.com - kliknij tutaj, by przejść na stronę główną

wróć do listy aktualności
Anoreksja i bulimia – długoterminowe rokowania lepsze niż sądzono
Z zagranicy

Anoreksja i bulimia – długoterminowe rokowania lepsze niż sądzono

Choroby z kręgu zaburzeń odżywiania, a zwłaszcza anoreksja i bulimia, są zaburzeniami o przewlekłym przebiegu oraz niekorzystnym rokowaniu, pogarszającym się wraz z czasem trwania choroby. Dotychczas szacowano, że do zdrowia wraca mniej niż połowa chorych. Najnowsze badanie opublikowane w Journal of Clinical Psychiatry przedstawia dane dotyczące długoterminowego rokowania chorych na anoreksję lub bulimię. Zespół prof. Eddy z Massachusetts General Hospital Eating Disorders Clinical and Research Program przez ponad 20 lat obserwował grupę pacjentek z rozpoznanymi ww. zaburzeniami odżywiania.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczy. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • wyszukiwarki leków i sprawdzania interakcji lekowych w serwisie leki.esculap.com,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto


Przeczytaj także

Kapusta działa na jelita niczym stres

Kapusta działa na jelita niczym stres

Drażniące substancje zawarte w kapuście czy pikantnych daniach działają na wyspecjalizowane komórki jelita podobnie jak stres - informuje pismo „Cell”..

Pracownicy szpitala pikietowali w sprawie podwyżek

Pracownicy szpitala pikietowali w sprawie podwyżek

Około stu pracowników Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy pikietowało w Kielcach przed budynkiem Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Chcą, by szpital uzyskał wyższy kontrakt z funduszem. Przedstawiciele związków zawodowych szpitala twierdzą, że ich pensje nie zmieniły się od 10 lat..

Doktorze, czy pan jest pijany?

Doktorze, czy pan jest pijany?

Co dziesiąty lekarz w Polsce może być alkoholikiem. Czy ordynatorzy i dyrektorzy szpitali przymykają oczy na pijących, bo brakuje im specjalistów? "Zawód lekarza należy do najbardziej narażonych na uzależnienia. To ciągły stres, walka z czasem, przeciążenie obowiązkami, rosnące oczekiwania pacjentów. Tylko ten, kto pochylił się nad umierającym człowiekiem, wie, że blizna po tym spotkaniu pozostaje w sercu na zawsze. Udajemy, że nie dostrzegamy pewnych rzeczy, bo byśmy powariowali" - pisze lekarka z 15-letnim stażem..