Psychiatria Esculap.com - kliknij tutaj, by przejść na stronę główną

wróć do listy aktualności
Leki na ADHD zmniejszają ryzyko depresji?
Ze świata nauki

Leki na ADHD zmniejszają ryzyko depresji?

Jak wskazywały wcześniejsze badania, u pacjentów cierpiących na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD – attention deficit hyperactivity disorder) ryzyko wystąpienia depresji jest wyższe w porównaniu z osobami bez takiego zaburzenia. Dotychczas nie było wiadomo, jaki wpływ na rozwój depresji u pacjentów z ADHD ma stosowana terapia. Wstępnych danych na ten temat dostarcza badanie opublikowane w grudniu w czasopiśmie Biological Psychiatry. Wskazuje ono, że prawdopodobnie pacjenci przyjmujący leki na ADHD mogą odnieść dodatkowe korzyści w postaci zmniejszenia ryzyka współwystępowania depresji w poźniejszym okresie.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczy. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • wyszukiwarki leków i sprawdzania interakcji lekowych w serwisie leki.esculap.com,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto


Przeczytaj także

Brakuje lekarzy do przeprowadzania eutanazji

Brakuje lekarzy do przeprowadzania eutanazji

Odkąd eutanazja stała się w Holandii legalna, temat ten przestał być tabu. Stale rośnie również liczba osób, chcących skorzystać z tej procedury. Steven Pleiter, dyrektor kliniki, w której przeprowadza się eutanazje, powiedział, że w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, odbyła się niedawno rekrutacja, której celem było podwojenie liczby lekarzy i pielęgniarek, którzy podadzą śmiertelne zastrzyki..

Dramatyczny brak psychiatrów dziecięcych

Dramatyczny brak psychiatrów dziecięcych

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, najmniej psychiatrów dziecięcych jest w Lubuskiem – trzech. Fatalnie jest także na Podkarpaciu. Tam pracuje ich sześciu. Niedofinansowana specjalizacja nie jest atrakcyjna dla absolwentów medycyny – w sesji jesiennej zgłosiło się na nią tylko... 19 osób..