Psychiatria Esculap.com - kliknij tutaj, by przejść na stronę główną

wróć do listy aktualności
Co piąty Amerykanin sięga po leki psychotropowe
Z zagranicy

Co piąty Amerykanin sięga po leki psychotropowe

Dotychczas niewiele było wiadomo o skali stosowania leków psychotropowych w Stanach Zjednoczonych oraz o charakterystyce populacji stosującej te leki. Danych dotyczących tego zagadnienia dostarcza najnowsze badanie przeprowadzone przez Substance Abuse and Mental Health Services Administration bazujące na ankiecie dotyczącej zdrowia i stosowanych leków. Jak wskazują wyniki badania, biali Amerykanie dwukrotnie częściej sięgają po leki psychotropowe niż inne grupy etniczne. W ciągu roku poprzedzającego badanie takie leki stosował co szósty Amerykanin, a w przypadku rasy kaukaskiej – co piąty.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczy. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • wyszukiwarki leków i sprawdzania interakcji lekowych w serwisie leki.esculap.com,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto


Przeczytaj także

Na ratunek polskiej psychiatrii

Na ratunek polskiej psychiatrii

Ministerstwo Zdrowia chce zmienić model opieki psychiatrycznej; resort zapewnia, że prowadzi działania korzystając z dostępnych narzędzi, np. taryfikacji świadczeń gwarantowanych oraz opracowując nowe - m.in. pilotaż Centrów Zdrowia Psychiatrycznego..

Jak wygląda opieka psychiatryczna w różnych krajach

Jak wygląda opieka psychiatryczna w różnych krajach

Na świecie wzrasta liczba osób z zaburzeniami psychicznymi - informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Stosowane w poszczególnych krajach rozwiązania nie są jednolite, ale kładą istotny nacisk na opiekę środowiskową....

Długie kolejki do psychiatrów

Długie kolejki do psychiatrów

"Czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni zdrowia psychicznego sięga kilku miesięcy. Jest to zwykle zbyt długo, aby udzielić skutecznej pomocy" - ostrzega prof. Jacek Wciórka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii..