Podziel się z innymi:
2017-01-17

Anoreksja i bulimia – długoterminowe rokowania lepsze niż sądzono

Źródło/Autor: lek. Monika Siedlecka

Choroby z kręgu zaburzeń odżywiania, a zwłaszcza anoreksja i bulimia, są zaburzeniami o przewlekłym przebiegu oraz niekorzystnym rokowaniu, pogarszającym się wraz z czasem trwania choroby. Dotychczas szacowano, że do zdrowia wraca mniej niż połowa chorych. Najnowsze badanie opublikowane w Journal of Clinical Psychiatry przedstawia dane dotyczące długoterminowego rokowania chorych na anoreksję lub bulimię. Zespół prof. Eddy z Massachusetts General Hospital Eating Disorders Clinical and Research Program przez ponad 20 lat obserwował grupę pacjentek z rozpoznanymi ww. zaburzeniami odżywiania.

Anoreksja i bulimia – długoterminowe rokowania lepsze niż sądzono
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Farmaceuci i lekarze do MZ: recepta na tabletkę „dzień po” wymaga zgody rodziców
18.04.2024
Niepełnoletnia pacjentka do zakupu tabletki ma nie potrzebować ani obecności, ani zgody rodzica. Inaczej niż w przypadku konsultacji lekarskiej.
AI przyspieszy personalizację medycyny, ale nigdy nie zastąpi lekarzy
18.04.2024
O tym, że personalizacja jest przyszłością medycyny, mówimy od co najmniej 20 lat, jednak żeby dojść do tego celu, musimy na wielką skalę rozwinąć diagnostykę.
Przeciwciała mogą spowolnić postęp choroby Parkinsona
17.04.2024
Prasinezumab to specjalnie zaprojektowane przeciwciało, które ma wiązać się ze skupiskami nieprawidłowo sfałdowanej alfa-synukleiny w neuronach wytwarzających dopaminę.